نسخه موبایل
رتبه بندی گوگل بر اساس نسخه موبایل
آذر ۲۹, ۱۳۹۶
کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام
دی ۱۶, ۱۳۹۶
سئو

آنالیز سئو و بهبود محتوای وب سایت

گام نخست در سئو سایت، تحلیل و بررسی سئوی همه قسمت های سایت می باشد. هدف از این آنالیز، شناسایی فاکتور های مهم برای جذب کاربران و موتورهای جستجو می باشد. با آنالیز و بهینه سازی سایت خطاهای سئو سایت شناسایی شده و اقدامات لازم جهت بهبود سئو سایت و ارتقای رتبه سایت انجام میگیرد.در این آنالیز فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می شود که در ادامه به تعدادی از این فاکتورها می پردازیم.

آنالیز محتوای سایت

محتوای سایت شامل متن، تصاویر ، ویدئو ها و … می باشد که در سایت درج می شود.هر کدام از این موارد به صورت جداگانه باید بررسی شوند.در آنالیز محتوای سایت می بایست به عنوان سایت, کلمات کلیدی ، چگالی کلمات کلیدی، زیر عنوان ها ، تگ alt تصاویر و بسیاری از موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرد. در زیر تعدادی از راه حل های مناسب برای بهبود محتوای سایت را ذکر می کنیم.
• برای ارتقای محتوای سایت سعی کنید از عنوان مناسب برای محتوای سایت استفاده نمایید.
عنوان انتخابی می بایست شامل حداکثر ۷۰ کاراکتر و کلمات کلیدی مناسب باشد.
• در مورد تصاویر، ذکر این نکته ضروری است که تصاویر استفاده شده می بایست دارای حجم کم وکیفیت مناسب باشد و خصوصیت title و alt انها به درستی پر شده باشد و حتما شامل کلمات کلیدی مناسب باشد.
• چگالی کلمات کلیدی استفاده شده در متن محتوا، نباید زیاد باشد و تعداد کلی کلمات بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه باشد. اگر تعداد کلمات کلیدی استفاده شده در سایت بیش از حد باشد ممکن است توسط گوگل به عنوان اسپمر شناخته شده شود و در نهایت جریمه شود.
• از تگ H1 و H2 و …. در محتوا استفاده نمایید. هر متن می بایست فقط یک تگ h1 داشته باشد و ترتیب تگ های استفاده شده درست باشد.

تحلیل سرعت سایت

سرعت وب سایت یکی از عوامل مهم در سئو سایت می باشد. در صورتیکه سرعت لود شدن صفحات سایت کم باشد به احتمال زیاد بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد. برای بررسی سرعت وب سایت به سایت GTMetrix رفته و سرعت سایت را مشاهده کنید. این سایت میتواند مشکلاتی که باعث کاهش سرعت سایت شود را شناسایی کرده و به مدیر سایت اطلاع دهد.

تحلیل لینک های داخلی و خارجی

لینک ها مهم ترین اجزا در سئو به حساب می ایند.تمام لینک های داخلی و خارجی سایت می بایست بهینه باشند. یکی از راه های پیشنهادی برای بهبود لینک های سایت، استفاده از انکر تکست های مناسب استفاده از کلمات کلیدی در انکرتکست ها می باشد.
سعی کنید از سایت های معتبر و مرتبط با فعالیت سایتتان لینک دریافت نمایید و از سایت های غیر مرتبط و اسپم هیچ لینکی دریافت نکنید.
حتما در سایت خود از لینک های داخلی و خارجی مناسب استفاده نمایید. این کار باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.

تحلیل URL ها

آدرس سایت می بایست کاملا خوانا و قابل فهم باشد. این ادرس باید طوری باشد که به راحتی در ذهن خوانندگان بماند. آدرس سایت می بایست شامل کلمه کلیدی سایت باشد و در صورت امکان کوتاه باشد. در این صورت کاربر ترقیب می شود بر روی لینک سایت شما کلیک کرده و وارد سایت شما شود.

تحلیل سایت های رقبا

برای اینکه در سئو سایت خود موفق عمل کنید، می بایست سایت های رقبا را بررسی کرده و از نقاط قوت انها در پیشرفت سایت خود استفاده نمایید. این مرحله از کار نیاز به تجربه دارد و با گذشت زمان این تجربه حاصل می شود.

اپرنگ
اپرنگ
طراحی وب سایت | طراحی اپلیکیشن | هاست و دامنه | سئو و بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =