کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام
دی ۱۶, ۱۳۹۶
تلگرام
فروش محصولات توسط تلگرام
بهمن ۱۸, ۱۳۹۶
ایمیل مارکتینگ

افزایش فروش آنلاین با بازاریابی ایمیلی

 

برای افزایش فروش، صاحب یک وب سایت چه کار میکند؟

مطمئناً جذب ترافیک که البته کار بسیار خوبی است. اما نکته مهم این است که تصور آن ها برای افزایش فروش این است، تبلیغات زیادی را انجام دهیم، کاربران زیادی وارد سایت شده و شاید از سایت خرید کنند.

متأسفانه با این روش هزینه زیادی را میپردازند و ممکن است بازگشت سرمایه گذاری تبلیغات خوبی نداشته باشند.

در بسیاری از موارد میبینیم که صاحب فروشگاه اینترنتی در همان سال اول نا امید شده و دامنه خودش را نیز تمدید نمیکند.

در تحلیلی که بین مشتریان خودمان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که نرخ تبدیل وب سایتهایی که به این روش فعالیت بازاریابی خودشان را انجام میدهند بین ۰.۵ درصد تا ۱ درصد است.

یعنی در بهترین شرایط از هر ۱۰۰ بازدید کننده سایت یک نفر از سایت آنها خرید میکند.

در بین وب سایت ها مشاهده شد که از ۹۹ درصد باقی مانده ۱۸ درصد به خدمات سایت علاقه ای نداشتند و ۸۲ درصد علاقه مند به خدمات و محصولات سایت بودند.

ولی این افراد سایت را ترک میکردند، و شاید هیچ وقت به این سایت باز نمی گشتند، البته این آمار میانگین بین ۱۳۰ وب سایت اینترنتی ایرانی بود.

 

چگونه این ۸۲ درصد را به خریدار تبدیل کنیم؟

در این جا ایمیل به کمک ما می آید. با استفاده از استراتژی های بازاریابی ایمیلی، میتوانیم اطلاعات این ۸۲ درصد را جمع آوری کرده و با ارسال اطلاعات کامل در زمینه خدمات و محصولات خودتان به این مخاطبین، آنان را تبدیل به خریدار کنید.

در این مقاله به شما می گوییم که چگونه اطلاعات این افراد را جمع آوری کنید و نرخ تبدیل فروش خودتان را افزایش دهید.

برای شروع کار به جای این که این ۸۲ درصد سایت شما را ترک کنند باید اطلاعات آنان را جمع آوری کنیم.

در حقیقت لیست مشتریان خودمان را بسازیم!

 

ساخت لیست مشتریان

بسیاری از صاحبان کسب و کار اینترنتی می خواهند اطلاعات افراد علاقه مند به خدمات و محصولات خودشان را داشته باشند تا در صورتی که خدمات و محصولات جدیدی برای فروش دارند. این افراد را از طریق ایمیل با خبر کنند.

اگر شما می خواهید که اطلاعات این علاقه مندان را جمع آوری کنید. اهمیت جمع آوری اطلاعات علاقه مندان بسیار بالاست و انجام این کار یکی از مهمترین وظایف را می شناسید. Kaspersky یک صاحب وب سایت است.

برای مثال مطمئن هستیم که این شرکت نرم افزار ضد ویروس تولید میکند و یکی از معتبرترین و معروف ترین شرکت ها در این زمینه است.

در صورتی که بخواهید از این وب سایت نرم افزار نسخه سی روزه آن را به صورت رایگان دریافت کنید، قبل از هر کاری، نام و ایمیل شما را دریافت میکنند.

اگر نام و ایمیل خودتان را در اختیار این سایت قرار دهید، تا پایان این مدت سی روزه ایمیلهای پی در پی را دریافت میکنید و شرکت با یاد آوری زمان به پایان رسیدن این سی روز شما را تشویق به خرید نسخه یک ساله آن میکند.

حتی در صورت خرید محصول در طول سال خبرنامه این شرکت را در یافت میکنید و دیگر شرکتهای معروف نیز این کار را انجام میدهند زیرا Apple،Sony شرکتهایی مانند بدست آوردن اطلاعات بازار هدف برای یک کسب و کار بسیار مهم و حیاتی است.

نکته مهم در مورد ساخت لیست علاقه مندان این است که، اگر شما رتبه خوبی در موتور های جستجو داشته باشید، اگر ترافیک خوبی را از سایتهای اجتماعی دریافت کنید و یا ترافیک خوبی را از وب سایتهای دیگر دریافت کنید.

هیچ کدام از این ها دارائی شما نیستند. زیرا ممکن است یک روزی دیگر ترافیک خوبی از گوگل، سایت های اجتماعی و سای تهای مختلف دریافت نکنید و یا رقیبان شما این رتبه های خوب را از شما بگیرد.

ولی رقیب شما نمی تواند لیست مشتریانتان را از شما بگیرد. همان طور که گفتم دارائی یک کسب و کار لیست مخاطبین و مشتریان آنها است. در این کتاب به نحوه جمع آوری اطلاعات علاقه مندان و نکات کلیدی بازاریابی ایمیلی میپردازیم.

 

چگونه اطلاعات مخاطبین خدمات و محصولات خودمان را جمع آوری کنیم؟

خوب تا این جای کار با مزایای ساخت لیست علاقه مندان به خدمات و محصولات سایت آشنا شدید.

حالا نوبت این است که این سیستم را در سایت خودمان پیاده سازی کنیم و از همین امروز جمع آوری اطلاعات علاقه مندان سایت را شروع کنیم.

برای جمع آوری اطلاعات مخاطبین باید یک محصول هدیه تولید کنیم. این محصول هدیه م یتواند یک کتاب آموزشی ، فایل صوتی و تصویری و یا پیشنهاد یک خبرنامه باشد.

در سایت یک مقاله رایگان قرار دارد که با مطالعه آن م یتوانید نحوه تولید این محصولات رایگان را مشاهده کنید. پس از این که محصول خودتان را تولید کردید باید آن را در صفحه قرار دهید که به این سه نام شهرت دارد:

Landing Page -1

OPT-in Page -2

Squeeze Page -3

 

استراتژی طراحی صفحات

طراحی این صفحه با بقیه صفحات سایتتان متفاوت است. در این صفحه هیچ کدام از الما نهای اصلی سایت شما وجود ندارد. در این صفحه کاربر فقط یک انتخاب دارد.

یا به محصول هدیه شما علاق همند می شود و اطلاعات خود را وارد کرده و آن را دریافت می کند و یا این که به محصول شما علاقه ای ندارد و صفحه را ترک می کند.

شاید از خودتان بپرسید که چرا باید به این گونه طراحی شود. در ابتدا انجام این کار برای من خیلی سخت بود. چون هزینه های تبلیغاتی زیادی برای گوگل و تبلیغات بنری در سایت های مرتبط با کار خودم میدادم.

و مخاطبین را مستقیماً به صفحه دریافت کتاب بهینه سازی سایت هدایت میکردم. مخاطبین یا محصول را دریافت م یکردند و یا سایت را ترک میکردند. ولی با مشاهده نتایج مثبت به این کار ادامه دادیم، دلیل آن کاملاً روشن است.

اگر فرد به محصول علاقه داشته باشد حتماً محصول را دریافت م یکند. یعنی در حقیقت به خدمات و محصولات آتی شما علاق همند است.

ولی اگر این کار را نکند و سایت را ترک کند مطمئن باشید به احتمال زیاد به خدمات و محصولات شما علاقهمند نیست و یا اگر کاربر هدف وارد سایت شده نتوانسته اید محصول خوبی برای جذب وی طراحی کنید.

پس با جمع آوری اطلاعات افراد علاق همند م یتوانید با ارسال ایمیل های اصولی آنان را به خریدار تبدیل کنید.

با این روش شما میتوانید به راحتی علاق همندان وب سایت را از سایر بازدیدکنندگان سایت جدا کرده و آنان را در لیست ارزشمند خودتان قرار دهید.

اپرنگ
اپرنگ
طراحی وب سایت | طراحی اپلیکیشن | هاست و دامنه | سئو و بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =